• Yayınlanma Tarihi 18/10/2019 08:26
  • Doktor Adı Pratisyen Dr. Habib Altın
  • Hastane SÜPER DOKTOR
  • Beğeni Sayısı 276
  • Yorum Sayısı 11
  • Görülme Sayısı 399

1. Kırgınlık, küskünlük:
Bu duygu zehir içip bir başkasının bundan ölmesini beklemeye benzetiliyor. Herhangi bir kimseye duyulan kırgınlık insanın içinde olumsuz duyguların birikmesine, bunlar da hastalığa neden oluyor.

2. Hareketsizlik:
Birçok bilimsel araştırma hareketsizliğin yaşam süresini kısalttığını ve çeşitli hastalıklara neden olduğunu gösteriyor.

3. Şekerli içecekler:
Şekerli içeceklerin diyabet ve obezitenin önemli nedenlerinden olduğu konusu tartışılmaz. Bunlar yerine maden suyuna birkaç damla elma sirkesi ve limon suyu ekleyerek serinletici ve lezzetli bir içecek elde edebilirsiniz.

4. Erteleme:
Bedeniniz size çok erken belirtiler verir, bunlara duyarlı olup dikkate almak lazım. Erteleyerek ileride geri dönülmez zararlar görebilirsiniz.

5. Sağlığınızın sorumluluğunu doktorunuza bırakmak:
Sağlığınızı korumak sizin sorumluluğunuzdur. Sağlıklı insanlara baktığınızda çok az doktora gittiklerini, sağlıklarını korumak için kendilerinin çaba gösterdiğini görürüz.

6. Düzensiz ve yetersiz uyku:
Aynı saatlerde uyumak ve uyanmak hormonları düzenleyeceğinden daha sağlıklı olmamızı sağlar. Özellikle yaş ilerledikçe bir rutininiz olması işe yarayacaktır.

7. Enerji vampirleri:
En yakınlarımızda yaşam enerjimizi düşüren, bizi olumsuzluğa sürükleyen insanlar olabilir. Bu durumları fark edip onlardan uzaklaşmak sağlığımız için iyi olacaktır. Yaşam enerjisi yüksek insanların arasında olmak sağlık açısından çok önemlidir.

Özet Çeviri: Nurçin Çağlar

Kaynak: https://yurielkaim.com/bad-habits-list/

Copyright ©2019 All rights reserved | This template is made with Media Minerva